• Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zachęcamy uczniów z Państwa szkół do udziału w turnieju Predator Games. To największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. Każda ze szkół powinna stworzyć własną reprezentację składającą się z 16 uczniów, która zagra w 4 gry. Każda z nich to osobny zespół:

• Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy),
            • League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy),
            • Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy),
            • Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).

Aby zgłosić szkołę do udziału w Międzyszkolnych Rozgrywkach Esportowych, należy wypełnić formularz dostępny na stronie turnieju. Zapisy potrwają do 27 marca 2023 r. Minimalny wiek gracza to 13 lat. Rozgrywki rozpoczną się 27 marca 2023 r. Udział w nich wezmą 1024 szkoły. Eliminacje realizowane będą w formule online.

Wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 r., odbędzie się w formule stacjonarnej w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Każda z reprezentacji – poprawnie zarejestrowana i uczestnicząca co najmniej w jednym meczu – otrzyma pakiet powitalny w postaci plecaków Predator. Najlepsi gracze i 3 reprezentacje, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają cenne nagrody ufundowane przez partnerów rozgrywek. Wartość nagród w całej akcji to ponad 3 200 000 zł.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: kontakt@predatorgames.pl.

Predator Games to nie tylko rozwój kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale – co równie istotne – okazja do konsekwentnego budowania pomostu między nastolatkami, rodzicami i szkołą. Partnerami rozgrywek są: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Toleruję, szanuję i akceptuję

• Witam

Informuję, że Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny ph.: „Toleruję, szanuję i akceptuję” polegający na przygotowaniu plakatu (format A3) promującego ideę tolerancji, szacunku, otwartości i pomocy drugiej osobie.

Konkurs ma związek z nadchodzącym świętem, obchodami Międzynarodowego Dnia Bez Dyskryminacji, które przypada na dzień 1 marca 2023r. W związku z powyższym czasu jest mało, wykonane prace wraz z wypełnionym załącznikiem Nr 1 należy przesłać do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim do dnia 22 lutego.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Więcej szczegółów w załączonym regulaminie. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału, a kadrę pedagogiczną do promowania konkursu. Oprócz nagród dla uczestników, nagrodę niespodziankę otrzyma także klasa laureata konkursu.

zwracam się także z prośbą o zamieszczanie niniejszej informacji wraz z załącznikiem na stronach szkoły.

Pozdrawiam Serdecznie

Sylwia BagniukinspektorZespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i PatologiiWydziału PrewencjiKomendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim

regulamin_zalacznik.pdf​​​​​​​

• Zaprogramuj Swoją Przyszłość

• Będzie to szósta edycja bezpłatnych warsztatów programowania online dla dzieci z całej Polski.Podczas nich młodzi słuchacze zdobędą podstawowe umiejętności, które pokazują im jak ważny, a jednocześnie fascynujący jest cyfrowy rozwój na miarę XXI wieku.

Wybierać mogą spośród takich tematów jak:

Minecraft - środa 17:30 – 10-12 latAplikacje Web - czwartek 18:00 – 11-16 latPython - wtorek 17:30 – 10-16 latTworzenie Gier - wtorek 18:00 – 13-16 lat

Zapisy na https://www.zaprogramowani.com/zapisy/