Zachęcamy do konkursu
...
Konkurs dla uczniów szkół OSE - Historie z sieci wzięte
Właśnie wystartował konkurs „Historie z sieci wzięte” – serdecznie zapraszamy uczniów z Państwa szkoły do wzięcia w nim udziału!
Przygotowaliśmy cztery zadania dotyczące cyfrowych tarapatów, w które wpadli… bohaterowie lektur. Mamy nadzieję, że Państwa uczniowie pomogą im zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, a przy okazji zdobędą fantastyczne nagrody dla swojej szkoły.
Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego poruszania się w sieci. Zadanie dla swojej grupy wiekowej znajdą na stronie konkursu.
W poszukiwaniu inspiracji zapraszamy na platformę OSE IT Szkoła, gdzie można skorzystać z ponad 200 kursów e-learningowych dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa.
Szkoła, której uczniowie wygrają konkurs, otrzyma jedną z cennych nagród: robota edukacyjnego Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarkę 3D. Dla laureatów przewidziane są również dyplomy.
Więcej informacji o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, znajduje się TUTAJ!
Na zgłoszenia czekamy od 21 marca do 8 kwietnia 2022 r.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi pod koniec kwietnia podczas spotkania online.
Szczegółowe informacje oraz zasady uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu.
Pytania związane z konkursem należy kierować na adres: kontakt@konkurs-ose.edu.pl.
Konkurs Piosenki Poetyckiej „Wiosenny powiew”
Młodzieżowy Dom Kultury Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież z województwa podlaskiego do udziału w Konkursie Piosenki Poetyckiej „Wiosenny Powiew".W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły wokalno-instrumentalne działające przy szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach pracy pozaszkolnej województwa podlaskiego. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie i prezentacja maksymalnie dwóch utworów z gatunku piosenki poetyckiej.
Konkurs odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 kwietnia 2022 roku drogą elektroniczną. Nagranie podkładu należy przesłać na adres:
m.charuba@mdk.bialystok.pl lub dostarczyć na płycie CD, pendrivie (osobiście lub pocztą) na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79 A, 15-201 Białystok (pok. 5) do dnia 12 kwietnia 2022 roku.
Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej www.mdk.bialystok.pl
Światowy Dzień Wody - 22.03.2022
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wody, który obchodzimy 22 marca prosimy o zapoznanie się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi sytuacji wody w Polsce oraz z możliwościami jej ochrony.
Seria 10 filmów trwających po ok. 20 min każdy może stanowić materiał dydaktyczny do wykorzystania podczas zajęć szkolnych.
- https://youtu.be/0-DlmV6d8i8
- https://youtu.be/PpB0lxaKo54
- https://youtu.be/G1ySbm3sOfc
- https://youtu.be/JNXF3_sdXOE
- https://youtu.be/kONM9GujsSI
- https://youtu.be/GapFsgVschE
- https://youtu.be/XE6BiJG7hUA
- https://youtu.be/z-YTcBNQ89Q
- https://youtu.be/pOgZnSAen4Y
- https://youtu.be/2AEVIYcXYUk
Filmy powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii Nie przelewaj, (www.nieprzelewaj.pl), której pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Polska Ziemia, a dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Postępujące zmiany klimatyczne z jednej strony powodują zmniejszanie zasobów dostępnej słodkiej wody, z drugiej strony zapotrzebowanie na nią wciąż rośnie.Wpływ na to ma wzrost ludności Ziemi oraz ciągły rozwój rolnictwa i przemysłu. Dziś już wiemy, że na świecie doszło do niekorzystnych zmian w światowym bilansie wodnym.Z powodu braku dostępu do wody na całym świecie cierpi blisko 900 mln osób.
Współczynnik ilości wody przypadającej na jednego mieszkańca stawia nasz kraj na jednym z ostatnich miejsc w Europie.Wody pitnej jest mało. Musi jej wystarczyć nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt i roślin. Bez niej cała biosfera naszej planety, jest narażona na nieodwracalne skutki deficytu, a nawet zagładę.Aby chronić światowe zasoby wodne, należy podjąć środki zapobiegawcze. W pierwszej kolejności nie wolno szkodzić. Należy ograniczać i wykluczać źródła zanieczyszczeń oraz z wyprzedzeniem identyfikować czynniki mogące potencjalnie zatruwać wodę. Niezbędna w tym jest edukacja ekologiczna.