Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego
Ach, cóż to był za bal...
Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego
Ach, cóż to był za bal...
Rozdano nagrody w konkursie plastyczno- literackim pn. " Bliżej siebie i innych, z dala od narkotyków" zorganizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Laureaci: Kacper Gajko, Piotr Rzepniewski, Lena Brenko, Sebastian Rynans, Amelia Makarska. Opiekun p. Alicja Bociuk.
W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników XXI edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego Memory Master, w którym udział wzięło 35 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienie, z ilością 85 punktów na 100 możliwych do zdobycia, otrzymała Wiktoria Strycharska, uczennica kl.Vb oraz Filip Górski (89 pkt.), uczeń klasy Va. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Emilia Tarasiuk, uczennica klasy VI, która zdobyła 94 punkty i tym samym otrzymała dyplom laureata III stopnia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji za rok.
Sprawozdanie z realizacji działań kampanijnych
„Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” oraz Szkolnych Dni Życzliwości
1.11. -21.11.24r.
4.11.24r. (poniedziałek)
Psycholog szkolna E. Sokołowska, przy wsparciu pedagog szkolnej A. Marczuk, wyeksponowała gazetkę informacyjną o przyłączeniu szkoły do kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży pod hasłem „Ej, to nie jest żart, to jest przemoc”. Tegoroczna kampania zakładała, aby zwracać uwagę na zagrożenia wynikające z niezrozumienia, braku wiedzy, że nie każdy żart, nie każda „śmieszna” sytuacja jest w porządku.
Tego dnia przedstawicielki klasy VII wraz z psycholog szkolną, propagowały ideę i cele kampanii w klasach. Jednocześnie na terenie szkoły zawisły plakaty kampanijne oraz inne podejmujące tematykę sprzeciwu wobec przemocy i agresji.
#19dni #kampania19dni
5.11.24r. (wtorek)
Został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny – „Ej, to nie jest żart, to jest przemoc”” skierowany do dzieci i młodzieży kl. I -VIII i polegał na przygotowaniu plakatów/memów/grafiki, których motyw przewodni to hasło kampanii. Rozstrzygnięto konkurs i wyeksponowano na tablicy wyróżnione prace konkursowe. Psycholog i pedagog szkolna rozdawała pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
6.11.24r. (środa)
Wychowawcy otrzymali pakiet materiałów do przeprowadzenia zajęć w klasach I -VIII według scenariusza kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł
Klasy I-III
„Bądź słuchaczem, bądź przyjacielem. Pomagaj innym!” Zobacz, zrozum, zareaguj. Nie nagrywaj”
Klasy IV-VI
„Proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości”
Klasy VII-VIII
„Bądź asertywny, nie agresywny. Twój wybór ma znaczenie! Zamień nagrywanie na działanie. Zgłoś przemoc”
7.11.24r. (czwartek)
Tego dnia psycholog i pedagog szkolna przeprowadziły zajęcia z wykorzystaniem kart pracy w klasach I-III („Dokuczanie w szkole”). Natomiast uczniowie klas IV-VIII na przerwie tworzyli w grupach plakaty „Jak chronić się przed przemocą?”, z wykorzystaniem konkretnych technik.
08.11. (piątek)
Zadanie: Uśmiechnięte Bingo. Wychowawcy w klasach I-III rozdawali karty „Uśmiechnięte Bingo”. Dzieci mają miały tydzień, aby wykonać odpowiednie zadania pomocowe wobec swoich rówieśników??
12.11. (wtorek)
Tego dnia odbywały się zajęcia w klasach prowadzone przez wychowawców klas I -VIII według scenariusza kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł
Klasy I-III
„Zobacz, zrozum, zareaguj. Nie nagrywaj”
Klasy IV-VI
„Zamień nagrywanie na działanie. Zgłoś przemoc!”
Klasy VII-VIII
„Bądź asertywny, nie agresywny. Twój wybór ma znaczenie! Zamień nagrywanie na działanie. Zgłoś przemoc!”
13.11. (środa)
Uczniowie zaczęli dzień z uśmiechem. Losowali „uśmiechnięte karteczki” po przekroczeniu progu szkoły. Rozdawali je przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
14.11. (czwartek)
W klasach I-III wychowawcy wspólnie z uczniami wykonywali plakat pn. „Co sprawia, że się uśmiechasz? Co poprawia Ci nastrój?”, zaś uczniowie klas IV-VIII na przerwie przyklejali pomarańczowe „dłonie” z własnymi pomysłami na poprawę nastroju. Plakat został powieszony na przygotowanym dużym BANERZE jak to nazwac na hallu szkoły.
15.11. (piatek)
Tego dnia odbyła się w naszej szkole akcja „Bezpieczna przerwa”. Uczniowie klas V-VIII organizowali przerwę dla przedszkolaków i uczniom klas I-III. Uczniowie organizowali różnego rodzaju zabawy i aktywności, aby umilić czas najmłodszym.
Tego dnia również odbyło się podsumowanie akcji „Uśmiechnięte Bingo” w klasach I-III (cos można byłoby dopisać jak wyszlo ale nic nie wiem?
18.11. (poniedziałek)
Uśmiech zmienia naszą szkołę-krzyżówka.??? Tego nie było? Posumowaliśmy konkurs plastyczny „Ej, to nie jest żart, to jest przemoc”. Roztrzygnięto konkurs i wyłonione pracy ozdobiły tablicę na hallu szkoły.
19.11. (wtorek)
Akcja „Pozytywne karteczki” z miłymi hasłami o przyjaźni. Dzieci i młodzież mogli odrywać pozytywne karteczki, które znajdowały się przy szatniach i przy wejściu do szkoły.
20.11. (środa)
Klasy I-III -akcja z pomarańczowymi balonami. Odbył się happening pod hasłem: „Wypuszczamy przemoc, łapiemy dobroć”
Na lekcji 2 dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawcami przyszli wcześniej przygotowanymi balonami na salę gimnastyczną i ustawili się w kształcie serca. Wszyscy razem wykrzykiwali hasło i wysoko unosili balony. To było ciekawe zadanie.
21.11.2024r. -Dzień Życzliwości
Podsumowanie kampanii nastąpiło w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (19.11.2024r.)
Tego dnia uczniowie i nauczyciele wzięli do szkoły coś pomarańczowego (kolor kampanii) - szkoła w pomarańczowych barwach. Odbył się wówczas kiermasz ciast na rzecz chorej 6 letniej dziewczynki Hani z Bielska Podlaskiego. Zebrano wówczas kwotę 3.101.00zł. Dziękujemy wszystkim za pomoc.
Podsumowujac kampanię odbyło się również zebranie z rodzicami wg. scenariusza „Kluczowe aspekty komunikacji z rodzicami. Jak reagować na przemoc” z wychowawcami klas 1-8.
Psycholog szkolna poprowadziła prelekcję dla rodziców dzieci przedszkolnych pt. „Jak wspierać dzieci w trudnych sytuacjach?”.
Powered by aSc EduPage