- Zapraszam do kontaktu
- Ukraina
- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
- Interesujące artykuły
- Szkoła myślenia pozytywnego
- Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne na bazie rekomendowanych programów
- Strefa wspierających myśli
- Pomocna skrzynka
- Dzień Zdrowia Psychicznego
- Prelekcja dla rodziców „Mały człowiek, czyli o relacji i komunikacji z małym dzieckiem”
- Akcja charytatywna „Od harcerza do zuszka, pluszak dla maluszka”
- Akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”
- Dzień Myślenia Pozytywnego
- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
- „Dzień z życia” uczniów klas V-VII
- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
- Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek -zajęcia warsztatowe w Gminnej Bibliotece Publicznej
- Miejsce wyciszenia dla uczniów
„Dzień z życia” uczniów klas V-VII
W dniu 20.03.2023r. w GOK w Boćkach uczniowie klas V-VII zaprezentowali scenki dramowe pt. „Dzień z życia” jako podsumowanie działań profilaktycznych w ramach kampanii „Przemoc boli”. Psycholog i pedagog szkolny poprosili uczniów klas o przygotowanie i zaprezentowanie scenek z trudnościami i problemami, z którymi aktualnie się zmagają. Po przedstawieniu konkretnego problemu następowała klatka „stop” na interakcję z widownią, która to proponowała własne możliwości rozwiązania danego problemu. Następnie aktorzy odgrywali dalszy ciąg scenki wg. wcześniejszego scenariusza.
Uczniowie klas Va, Vb VI i VII stanęli na wysokości zadania. Potrafili przełamać własne lęki występując na scenie boćkowskiego GOKU oraz zaprezentować scenki w sposób atrakcyjny z użyciem różnych rekwizytów. A problemy były przeróżne: brak dobrych relacji rodzinnych, bliskość relacji bez względu na status majątkowy, uzależnienie od gier komputerowych, przemoc rówieśnicza w postaci wyzwisk, krytykowania i izolowania.
Problemy i trudności będą towarzyszyć w życiu naszych uczniów to pewne, jednak ważne jest szukać dla siebie dobrych, wspierających rozwiązań. Uczniowie prawidłowo
zaprezentowali różne formy pomocy: wsparcie nauczyciela i rodziców, pomoc ze strony pedagoga/psychologa szkolnego, pomoc instytucji zewnętrznych pracującymi na rzecz rodzin oraz ważna rola świadków agresji i przemocy -reakcja i wsparcie ze strony kolegów i koleżanek.