Wybór oferty na zakup wyposażenia do stołówki szkolnej
Zapytanie ofertowe na zakup wyposażenia stołówki szkolnej
Boćki, dn. 01.09.2020r.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach
Znak SP 26.2.2020
Zapytanie ofertowe na zakup wyposażenia stołówki szkolnej w sprzęt gastronomiczny w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”
I Dane Zamawiającego:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach, ul. Dubieńska 4 , 17-111 Boćki.
Telefon 857313168
e-mail zs_bocki@wp.pl
II Opis przedmiotu zamówienia:
- Zakup sprzętu gastronomicznego do stołówki szkolnej w odniesieniu do kalkulacji kosztów realizacji zadania zatwierdzonej przez kuratorium. (załącznik nr 5 )
- Przedsięwzięcie realizowane będzie przy wsparciu finansowym na realizację zadania w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i częściowego wyboru ofert. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
- Całość zamówienia powinna być objęta co najmniej 24 miesięcznym okresem gwarancji wykonawcy, co oznacza iż w przypadku uszkodzenia któregoś z elementów będących przedmiotem zamówienia, podlega on naprawie lub wymianie przez Wykonawcę. Szczegółowe warunki określone powinny zostać w gwarancji.
- Ceny jednostkowe urządzeń powinny zawierać ceny brutto demontażu starych urządzeń i montażu nowych urządzeń.
III Termin wykonania zamówienia:
- Zamówienie musi zostać zrealizowane do 7 dni od dnia podpisania umowy.
- Składając ofertę, Oferent wyraża zgodę na przetwarzanie danych udostępnionych w procesie postępowania wyłaniającego wykonawcę zamówienia.
- Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami: Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści przedmiotu zamówienia. Pytania wykonawców muszą być formułowane na piśmie , faksem lub drogą elektroniczną na adres zamawiającego.
- Oferta musi być sporządzona w języku polskim czytelnie .
- Oferta zawiera następujące dokumenty:
- załącznik nr 1 – opis przedmiotów zamówienia
- załącznik nr 2 – formularz oferty
- załącznik nr 3 – formularz cenowy
- załącznik nr 4 – parafowany wzór umowy.
- załącznik nr 5 – kalkulacja kosztów realizacji zadania zatwierdzona przez kuratorium
6. Oferta oraz wszystkie wymagane załączniki wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym.
7. Jeżeli oferta zostanie podpisana przez upoważnionego przedstawiciela wykonawcy należy dołączyć właściwe pełnomocnictwo lub upoważnienie w formie oryginału.
8. Poprawki w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej ofertę.
9. Cena oferty musi być podana cyfrowo i słownie z wyodrębnieniem podatku od towarów i usług VAT
10. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Jako termin zakończenia zadania rozumie się podpisanie protokołu końcowego wykonania całego przedmiotu zamówienia po sprawdzeniu przez przedstawicieli Zamawiającego wszystkich niezbędnych dokumentów określonych w umowie i opisie przedmiotu zamówienia oraz innych dokumentów wymaganych prawem.
IV ODRZUCENIE OFERTY
- Oferta podlega odrzuceniu w przypadku gdy:
- Jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego,
- Została złożona przez podmiot niespełniający warunków udziału w postępowaniu określonym w przedmiotowym zapytaniu ofertowym,
- Została złożona po terminie składania ofert.
V . WYMAGANE DOKUMENTY
- Formularz ofertowy,
- Pełnomocnictwo,
- Formularz cenowy,
- Certyfikaty oraz karty katalogowe przedstawiające rysunki oferowanych urządzeń, w których powinny znajdować się wymiary urządzeń, instrukcje w języku polskim, gwarancje.
- Wzór umowy zaparafowany przez składającego ofertę.
VI MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT:
Oferta powinna być dostarczona w zamkniętej kopercie za pośrednictwem poczty, kuriera lub dostarczona osobiście na adres: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach, ul. Dubieńska 4, 17-111 Boćki do godz. 14.00 w dniu 11.09.2020. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Termin otwarcia ofert 11.09.2020r. o godzinie 14.10. W Szkole Podstawowej w Boćkach.
- Wybór wykonawcy nastąpi niezwłocznie i sporządzone zostanie zestawienie złożonych ofert.
- Wybrany wykonawca zostanie poinformowany o wyborze jego oferty.
- Zamawiający zastrzega, że pomimo spełnienia przez ofertę wszystkich wymaganych warunków , w przypadku przekroczenia oferowanej ceny, kwoty przyjętej na zakup wyposażenia we wniosku o dofinansowanie projektu , oferta nie będzie rozpatrywana.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższy kwotę przyjętą na wykonanie usługi we wniosku o dofinansowanie projektu.
- Zamawiający niezwłocznie poinformuje Wykonawców, którzy złożyli oferty o wyborze najkorzystniejszej oferty.
- Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane ( oferty odrzucone)
- Zamawiający wzywa oferentów, którzy złożyli oferty o takiej samej najniższej cenie do złożenia dodatkowych ofert w zakresie dotyczącym ceny, w określonym przez siebie terminie. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe nie mogą przedstawić ceny wyższej niż w złożonej wcześniej ofercie.
VII OCENA OFERT
- Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty które nie podlegają odrzuceniu;
- Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium:
- Cena - 50%
- Termin wykonania zamówienia – 30%
- Gwarancja – 20%
Procedura oceniania będzie przedstawiała się następująco:
- Gwarancja:
60 miesięcy- 20%
48 miesięcy -15%
36 miesięcy -10%
24 miesięcy -5%
- Termin wykonania zadania
2 dni - 30%
3 dni – 25%
4 dni 20%
5 dni – 15%
6 dni – 10%
7 dni – 5%
- Maksymalna liczba punktów procentowych, jaką może uzyskać Wykonawca wynosi 100 %
Cena, termin wykonania zamówienia, gwarancja, będą miały wpływ na punktację badanej oferty oraz jej ewentualny wybór jako oferty najkorzystniejszej. Wykonawca nie może w trakcie badania i oceny ofert przez Zamawiającego, dokonać zmiany, poprawy lub uzupełnienia ww. elementu oferty w sposób który mógłby wpłynąć na punktację, gdyż naruszałoby to zasady równego traktowania Wykonawców, uczciwej konkurencji oraz przejrzystości postępowania.
Najwyższa liczba punktów procentowych wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.
VIII. ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA
- Wszelkie istotne dla stron postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do zapytania ofertowego
- Strony dopuszczają możliwość dokonywania zmian treści umowy zgodnie z zapisami §9 projektu umowy ( załącznik nr 4 do zapytania ofertowego)
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia oraz zakończenia postępowania bez wyboru żadnej ofert.
IX ZAŁĄCZNIKI
- załącznik nr 1 – opis przedmiotów zamówienia
- załącznik nr 2 – formularz oferty
- załącznik nr 3 – formularz cenowy
- załącznik nr 4 – parafowany wzór umowy.
- załącznik nr 5 – kalkulacja kosztów realizacji zadania
Zapytanie_ofertowe_posilek_w_szkole_i_w_domu.docx
Formularz_ofertowy_wykonawcy_zal._nr_2_zapytania_ofertowego.docx
FORMULARZ_CENOWY_ZALaCZNIK_NR_3.docx
UMOWA_ZALaCZNIK_NR_4_DO_ZAPYTANIA_OFERTOWEGO.docx
Kalkulacja_kosztow_zalacznik_nr_5.docx
...
Dnia 7 września 2020 15:07 Ministerstwo Edukacji Narodowej <men_info@men.gov.pl> napisał(a):
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
proszę o przekazanie uczniom Państwa szkoły informacji o naborze do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13 lat, a także absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończyli 21. roku życia.
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące naboru znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/rada-dzieci-i-mlodziezy-nabor. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września br.
Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie wybranych projektów dokumentów opracowywanych w MEN oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.
Uczestnictwo w pracach Rady to dla młodych ludzi niepowtarzalne doświadczenie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać w swojej dalszej edukacji lub pracy zawodowej. Dlatego też raz jeszcze proszę Państwa o rozpowszechnienie informacji o naborze do Rady.
Z wyrazami szacunku Piotr Gajewski Dyrektor Departamentu Informacji i Promocji
...
List MEN w związku z rozpoczęciem roku szkolnego
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej